Zespół Pieśni i Tańca Jawor

Aktualności Zespołu Jawor

Zapraszamy na nasz fanpage!

Tu znajdziecie aktualne ogłoszenia:

16.02.2020

W 2020 roku przypada 60-lecie działalności artystycznej Zespołu Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Kulminacja obchodów zaplanowana jest na 23-24-25 kwietnia 2020 roku. Koncerty Jubileuszowe odbędą się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego, ul. Akademicka 13. Jest to dla Zespołu niecodzienna okazja do podsumowania dotychczasowej działalności artystycznej, wypełnionej wieloma koncertami, sukcesami zdobywanymi w kraju i za granicą.za którymi stoi doświadczona kadra oraz zaangażowanie wielu pokoleń studentów.

Pogram Koncertów Jubileuszowych będzie dwuczęściowym spektaklem pełnego składu artystycznego: czterech grup tanecznych, dwóch kapel muzyków oraz sześciu grup byłych tancerzy (oldboyów). W programie koncertu zaprezentujemy skróty najciekawszych układów choreograficznych z repertuaru zespołu ukazując różnorodność kultury ludowej oraz bogactwa tradycji z wielu regionów etnograficznych Polski. Zaprezentujemy również wszystkie polskie tańce narodowe, poloneza, mazura, krakowiaka oraz kujawiaka z oberkiem.

Pragniemy bardzo serdecznie zaprosić na trzy koncerty:

• pierwszy 23.04.2020r. dedykowany naszemu środowisku akademickiemu i lubelskiemu,
  • drugi 24.04.2020r. rodzinom obecnych i byłych członków Zespołu,
  • trzeci 25.04.2020r. jest koncertem galowym dedykowany władzom Uczelni, Administracji Rządowej i Samorządu Terytorialnego, delegacjom zespołów folklorystycznych, gościom z kraju i z zagranicy.

Miesiąc później 30 maja „Jawor” wystąpi dla społeczności Gminy Siennica Różana, skąd pochodzi współzałożyciel Zespołu – Józef Dzik.

Szczegółowy program obchodów Jubileuszu 60-lecia, podobnie jak wszelkie inne informacje związane z organizacją, będą zamieszczane sukcesywnie na stronie internetowej Zespołu oraz funpage Zespołu na Facebooku.

Gorąco zapraszamy wszystkich wychowanków naszego Zespołu, którzy współtworzyli go na przestrzeni sześciu dekad, do wzięcia udziału w Jubileuszu „Jawora” i uzupełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na powyższej stronie.

15.11.2019

02.10.2019